Історія нашої школи

 

Багата своєю історією Кагарличчина. Особливе місце в ній належить розвитку освіти. Найстарішим навчальним закладом міста і району є Кагарлицька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №1.

Витоки свої школа веде ще з ХІХ століття, коли 1879 року за клопотанням селян у Кагарлику було відкрито двокласне сільське народне училище. На його базі 16 серпня 1903 року почала діяти нижча реміснича школа, яка і дала початок нинішній школі №1. Архівний документ про цю подію свідчить так: "Кагарлыкская (Киевской губернии) низшая школа открыта 16 августа 1903 г. Учащих 2, учащихся 60. Помещение: в казенном здании. Средства содержания: из государственного казначейства 4170 рублей, от сельского общества 500 рублей, всего 4670 рублей". Ця школа існувала до 1917 року. Вона мала два відділення: столярне та слюсарно-ковальське. Приймали сюди юнаків, що мали початкову освіту. Навчання тривало три роки.

У 20 – х рр. ХХ ст. зі школи утворили технікум з будівельним і механічним відділеннями. Та не маючи належної матеріальної бази, технікум був скоро закритий. Згодом при кагарлицькій цукроварні почало діяти ФЗУ (фабрично-заводське училище), яке готувало робітників для цього підприємства. Так тривало до початку Великої Вітчизняної війни
3 серпня 1941 року Кагарлик було захоплено гітлерівцями. Почалися чорні дні окупації. 

У приміщенні школи (нинішній старий корпус) фашисти розмістили медкомісію з відбору молоді на роботу до Німеччини. До складу комісії увійшли й місцеві лікарі, що не змогли евакуюватися. Вони як могли допомагали юнакам і дівчатам залишитися на рідній землі, "діагностуючи" різні хвороби.

На другому поверсі школи поселився, повернувшись з оточення, вчитель Василь Левкович Витищенко. Він у цей період очолив роботу школи. Разом з тим Василь Левкович був членом Київського підпільного обкому партії і під прикриттям займався боротьбою з ворогом. Про ті події сьогодні нагадує меморіальна дошка, встановлена на фасаді школи.
Нелегкі дороги війни здолали юнаки та дівчата, що пізніше пов'язали свої долі з педагогічною роботою у нашій школі. Це Столяренко Галина Іванівна, Бойко Ніна Юхимівна, Коваленко Іван Тимофійович, Коробова Марія Іванівна, Акатова Євгенія Олександрівна, Гродський Анатолій Петрович, Михайло Григорович та Сергій Григорович Сукайли та ін. 
Після війни  в умовах налагодження мирного життя поступово відновився й навчальний процес у школі. 1948 року її директором став Слободянюк Павло Лукович. 

В умовах зростання кількості учнів навчальний процес з 1952 року був організований у три зміни. Але проблеми це не вирішило, тому постало питання про будівництво нового навчального корпусу, який було зведено 1959 року. У старому приміщенні почала діяти восьмирічна школа №6, яку й надалі очолював П.В. Слободянюк, а новозбудовану середню школу №1 очолив Василь Юхимович Дроздов. 

Діяльність навчального закладу не обмежувалася лише навчанням. Так виробничу практику учні проходили на промислових підприємствах та у радгоспі міста. У школі діяли комсомольська та піонерська організації, велась змістовна позакласна робота.

Школу у різні періоди очолювали Ільченко Іван Зіновійович, Васильченко Іван Олексійович, Прохоренко Іван Сергійович, Яценко Василь Пилипович, Бойко Ніна Юхимівна, Базяк Дмитро Васильович, Косяк Надія Іванівна, Гулько Марія Миколаївна, Циганок Анатолій Андронович, Мамій Василь Григорович, Квашенко Олена Миколаївна. Нині директором школи є Шевеленко Людмила Михайлівна.

З 2004 року у корпусі №1 почав діяти Кагарлицький районний ліцей.

Наші користувачі

Тут ви можете описати типових користувачів, а також те, чому цей проект важливий для них. Це хороший спосіб для того, щоб користувачі повторно відвідували ваш сайт.